Нискотарифната авиокомпания Ryanair обяви днес, че е превозила 139 милиона пътници през 2018 година, поставяйки нов рекорд, въпреки кризата с анулираните полети и стачките на персонала, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Броят на транспортираните пътници е достигнал 139,2 милиона души през 2018 година и се е увеличил с 8 процента спрямо 129-те милиона пътуващи през преходната година, което също бе рекорд.
Растежът на пътническия поток все пак леко се е забавил за цялата година спрямо увеличението от 10 процента през 2017 година.
Данните за 2018 година включват и 0,3 милиона пътници, превозени от австрийската нискотарифна компания Laudamotion, която Ryanair купи миналата година.
Ирландският превозвач е отчел двуцифрени месечни увеличения на годишна основа на пътникопотока от септември, след като първото полугодие и началото на лятото бяха белязани от забавяне на трафика.
Само за декември увеличението е било 12 процента, което е значително над слабото повишение от 4 процента през юли - най-слабият месец на годината.
Освен това компанията съобщи, че заетостта на местата в самолетите е била 96 процента през цялата година.
Ryanair отчита нов рекорд въпреки кризата с многото анулирани полети до март заради сериозен проблем с графика на пилотите, който показа дълбокото социално недоволство в компанията.
Авиопревозвачът трябваше също така да признае синдикатите - нещо, което не бе правил никога досега. Причината бе избухването на недоволство сред пилотите и кабинния персонал, което се изрази в поредица от стачки - най-вече през второто полугодие на 2018 година.
В края на ноември компанията увери, че отношенията й със синдикатите ще се нормализират през първото тримесечие на 2019 година с подписването на социални споразумения в по-голямата част от европейските страни, в които Ryanair присъства.


Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Гърция и Турция в нов спор за тръби към България
България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС
Станишевски: Хората в Европа искат да работят за амбициозни компании
Станишевски: Искаме ElevenLabs да е глобална
България може да играе важна роля в ЕС с добива си на основни метали
Състоянията на най-богатите в света нарастват с рекордните $336 млрд. за един ден
НАТО се стреми да компенсира съкращенията на американските военни сили в Европа
Audi възроди A6 allroad, за да се бори със скучните SUV
Джейсън Стейтъм добави още една легенда към колекцията си
Porsche патентова двигател 3 в 1
Електрическото BMW X5 ще има батерия от 141 кВтч за Европа
Умалено копие на двигател на Ferrari се продава по-скъпо от нова Dacia
Мая Манолова: Високите цени са удар по джоба, хората са разочаровани
Защо ядреното възпиране вече е мит?
Без нов ВСС, без реформа: Защо съдебната система остава в застой?
От Брюксел до Скопие: Как ескалира конфликтът между България и РСМ
преди 7 години Когато нямат друг избор се налага хората да пътуват с тях. Тук обаче не е отчетена удовлетвореността на пътниците и служителите. Все пак стачките и отменените им полети са оказали влияние на първоначално очаквания ръст. отговор Сигнализирай за неуместен коментар